PJSMU12-HN
PJSMU12-HN
Catalog Pages:
PJSMU12-HN
PP (Polypropylene) is applied for the body material to adapt to clean environment.
Model type: Small Union Straight
Weight: 62.0g
Shipping unit: 1pc.
Resin: PP
Metal: SUS304
Seal Rubber: EPDM
Port size
Tube dia.: φ12mm
Specifications
Fluid medium: Air, Other(Conditional*1)
Operating pressure range: 0.05~1.0MPa(at0~20℃)*2
Check valve cracking pressure: 0.005MPa
Operating temp. range: 0~80℃(No freezing)